Derby na remis

W niedzielnym spotkaniu IX kolejki A klasy (grupa III) drużyna Strażaka Rączna podejmowała u siebie pobliski klub Iskrę Czułów. Jak zapowiadano derby były bardzo ostre i nie brakowało w nich spekulacji odnośnie podjętych decyzji sędziowskich. Derby zakończyły się remisem 2-2. Po tym meczu Strażak Rączna zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 16 pkt.

Gospodarze w tym spotkaniu musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Piotra Stopy i Krzysztofa Wlazło. Mecz od 1 minuty zaczął się bardzo ostro, budząc mocne kontrowersje dotyczące decyzji sędziego. W 15 minucie bowiem ujrzeliśmy mocny faul, którego poszkodowany Tomasz Królik doznał kontuzji prawej nogi, zawodnik Iskry obejrzał żółty kartonik. W wyniku wymuszonej zmiany na boisku pojawił się Adam Kuć. 5 minut po zmianie, zawodnik gości otrzymał czerwoną kartkę za obraźliwe i wulgarne słowa kierowane do zawodnika Rącznej. W połowie 1 akcentu gry mogliśmy obejrzeć rzut karny podyktowany na korzyść Strażaka po faulu na Wsołku. Do jedenastki podszedł Antoni Rosek i niestety nie zamienił tej szansy na bramkę. Karny został jednak powtórzony, ponieważ bramkarz Iskry wyszedł za daleko, co zauważył sędzia liniowy. Drugi raz Rosek nie mógł się pomylić i pewnie wykorzystał rzut karny. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, ponieważ minutę po stracie bramki drużyna gości wykorzystała rzut wolny z przed pola karnego, piłka odbiła się od obrońcy strażaka, zmieniając tor lotu i tym samym pozostawiając bramkarza bez szans.

W drugiej połowie zobaczyliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych obu drużyn, niestety jednak nie wykorzystanych. Kontrę dającą Strażakowi prowadzenie rozpoczął Piwowarczyk, mijając dwóch rywali na lewej stronie podciągnął piłkę pod pole karne gości i dograł do Kumerskiego, który płaskim uderzeniem wykończył całą akcję. Niestety, znowu naszym zawodnikom brakło koncentracji i 5 minut po objęciu prowadzenia daliśmy się podejść, napastnik iskry otrzymał prostopadłe podanie i wyszedł 'sam na sam' przeciw Kozłowskiemu, kończąc tą akcję bramką. Mimo przewagi jednego zawodnika nie potrafiliśmy strzelić bramkę dającą 3 pkt i musimy się zadowolić 1 pkt za ten mecz.

Skład:Sławomir Kozłowski - Damian Kowalik(Michał Ugorek), Maciej Boroń , Łukasz Wsołek , Kamil Piwowarczyk - Jacek Kumerski, Michał Steczko, Tomasz Królik(Adam Kuć)(Adam Adamczyk), Damian Michałek, - Wojciech Wsołek, Antoni Rosek(Michał Madej)

Następny mecz: Sobota 18.10.2014 12:00 LOT Balice - Strażak Rączna