Strażak przegrywa w "karnych"

W niedzielne popołudnie w ramach XII kolejki A klasy (grupa III) zmierzyły się ze sobą drużyny Tęczy Piekary i Strażaka Rączna. Był to derbowy pojedynek na górze tabeli, z którego zwycięską ręką wyszła ekipa gospodarzy. Mecz obfitował w wiele spornych i ostrych sytuacji, czego efektem były rzuty karne, kontuzje oraz żółte kartki. Zapraszamy na krótką relację ze spotkania.

Spotkanie zaczęło się dość spokojnie, przez pierwszy kwadrans oglądaliśmy wymianę podań zawodników Tęczy na własnej połowie i lekkie zrywy Strażaka na obszar rywali. Jednak już w 16 minucie ręki w polu karnym gości dopuścił się Kowalik i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Na szczęście dla Strażaka zawodnik z Piekar oddał kompletnie nie udany strzał i piłka przetoczyła się obok prawego słupka Kozłowskiego. Kilka minut po rzucie karnym obejrzeliśmy brutalny faul zawodnika tęczy, na rzecz którego Łukasz Wsołek doznał kontuzji stawu skokowego i musiał opuścić plac gry. Około 37 minuty rajdem prawą flanką między obrońcami Strażaka popisał się Kozioł, który zakończył swoją akcję bramką strzałem z 20 metra. Zawodnicy z Rącznej schodzili do 'szatni' przegrywając 1-0.

Drugą połowę drużyna gości rozpoczęła od szturmu na bramkę gospodarzy. Już w 48 minucie bliski wyrównania był Wsołek, który niestety przestrzelił z 5 metrów marnując doskonałą wrzutkę Piwowarczyka. Cztery minuty później oglądnęliśmy kolejne dośrodkowanie tego zawodnika, ale i tym razem Wsołek zmarnował okazję na strzelenie bramki, piłka po strzale głową nieznacznie minęła słupek gospodarzy. W 67 minucie w polu karnym Strażaka piłka trafiła w rękę Boronia i sędzia podyktował kolejną jedenastkę dla Piekar. Do piłki podszedł Kozioł i zamienił tą szanse na bramkę. W 78 minucie w polu karnym zawodnik Strażaka popełnił faul i mogliśmy zobaczyć już 3 rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł ponownie Kozioł i oddał precyzyjny strzał w lewe okno bramki, pozostawiając Kozłowskiego bez szans, a tym samym ustalając wynik spotkania 3-0.

Skład: Kozłowski, Kowalik, Boroń, Wsołek(Kuć)(Ugorek), Piwowarczyk, Kumerski, Steczko(Stopa), Wsołek, Madej, Rosek(Adamczyk), Michałek.

Bramki: Kozioł x3

Nieobecni/kontuzjowani/brak karty zdrowia: Wlazło, Królik, Gębarowski, Sotwin

Już za tydzień ostatnia - XIII kolejka A klasy (grupa III), Strażak Rączna podejmie u siebie drużynę Iskry Krzęcin. Serdecznie zapraszamy w niedzielę o godzinie 14.00 !